Noorele töötajale

Kindlasti pead olema iseseisev. Kui oled uudishimuline, hea suhtleja ja oled valmis uuteks väljakutseteks, siis TööPesa on mõeldud just sulle. Kõige tähtsam on haarata initsiatiiv enda kätte ja teha see esimene samm ära!

Loo endale kasutaja TööPesa veebilehel.

Leia endale sobiv töökoht.

Vajuta “Kandideeri” ja lisa vajalikud andmed( telefoninumber, meiliaadress, soovi korral CV või lühike tutvustus) 

Tööandja vastab sulle 5-7 tööpäeva jooksul.

Tööandja näeb Sinu konto kirjeldust ja pilti esimesena. Informatiivse kontoga on suurem tõenäosus, et just Sind valitakse töökohale. Lisa sinna kindlasti ka oma kontaktandmed, et ühendust võtta oleks veel lihtsam.

Pärast Sinu kandidatuuri kinnitamist 1-3 päeva jooksul saabub sulle meil. Meilis on Tööandja kontaktandmed ja kinnitus, et oled töövestlusele või proovipäevale kutsutud.

Edasi Sina ja Tööandja suhtlete otse omavahel. Pärast töö lõppu saab tööandja lisada Sinule hinnangu ja samuti sina saad hinnata oma töökohta. Samuti edastab Tööandja meile andmeid palju oled selle aja jooksul tööl käinud. Need andmed kasutatakse Sinu avaliku konto kujundamiseks ja edetabeli korraldamiseks.

Koormus lepitakse kokku Tööandjaga ja see peab olema Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas.

Alaealistel on lühendatud täistööaeg:

 • 7–12-aastane võib töötada kuni 2 tundi päevas ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 3 tundi päevas ja 15 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal
 • 13–14-aastane või vanem koolikohustuslik noor võib töötada kuni 2 tundi päevas ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 7 tundi päevas ja 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal
 • 15–17-aastane mittekoolikohustuslik noor võib töötada 8 tundi päevas ja 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul.

Koolikohustuslik alaealine ei tohi:

 • teha tööd üle temale ettenähtud tööaja
 • teha ületunnitööd
 • töötada vahetult enne koolipäeva algust
 • töötada rohkem kui pool aega igal koolivaheajal
 • töötada kella 20.00–06.00 vahelisel ajal.

Mittekoolikohustuslik alaealine ei tohi:

 • teha tööd üle temale ettenähtud tööaja
 • teha ületunnitööd
 • töötada kella 22.00–06.00 vahelisel ajal.

Noortele lubatud töö peab olema:

 • tervisele ohutu
 • võimaldama sotsiaalset arengut ja hariduse omandamist
 • jõukohane
 • seadusega lubatud
 • lihtne.

7–12-aastased võivad teha kerget tööd üksnes kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamialal.

13–14-aastased ja koolis käivad 15–16-aastased tohivad teha töid, kus täidetavad tööülesanded on lihtsat laadi ega nõua suurt kehalist või vaimset pingutust.

15–17-aastased mittekoolikohustuslikud noored võivad teha kõiki töid, mis ei sea ohtu noore tervist.

Alaealine ei tohi teha tööd, mis on seotud alkoholi ja tubaka käitlemisega, sh jaemüügi või klientide teenindamisega.

Konto peab olema kindlasti enda päris nimega. Nii ei tekki hiljem arusaamatusi.

Tööandjale

Esimese sammuna tuleb konto ära teha. Kui konto on tehtud, näete lehel kollase tausta peal “lisa töökuulutus”. Valige endale sobiv pakett ja sisestage töö andmed. Teile saadetakse arve ja kohe pärast arve tasumist on Teie kuulutus üleval.

Kõik sõltub sellest, kui atraktiivne tööpakkumine on. Soovitame ära täita kõik vajalikud väljad töökuulutuses nii on suurem võimalus, et just Teie kuulutust vaadatakse rohkem. Kui teil on väga kiire saate lisatasu eest paigutada enda töökuulutuse alla märgi “Kiire”, siis paistab Teie pakkumine esimeste seas. Selle paketti saab valida hindade all.

Selles küsimuses on võim just teie käes. Kandideerinud töötajaid saate vaadata oma töölaual. Töötajate tutvumiseks on teil olemas nende konto ja soovi korral lisatud CV/ motivatsioonikiri.

Kindlasti! Töötajat saate hinnata 5-tärni süsteemis ja saate ka lisada oma kommentaare. Mida parem töötaja reiting seda rohkem tööandjaid näeb teda. Töötaja saab samuti ka anda tagasisidet töökohale.

Koormus lepitakse kokku Tööandjaga ja see peab olema Eesti Vabariigi seadustega kooskõlas. Alaealistel on lühendatud täistööaeg:

7–12-aastane võib töötada kuni 2 tundi päevas ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 3 tundi päevas ja 15 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal

13–14-aastane või vanem koolikohustuslik noor võib töötada kuni 2 tundi päevas ja 12 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul õppeveerandi kestel väljaspool kooliaega ning 7 tundi päevas ja 35 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul koolivaheajal

15–17-aastane mittekoolikohustuslik noor võib töötada 8 tundi päevas ja 40 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul. Koolikohustuslik alaealine ei tohi: teha tööd üle temale ettenähtud tööaja teha ületunnitööd töötada vahetult enne koolipäeva algust töötada rohkem kui pool aega igal koolivaheajal töötada kella 20.00–06.00 vahelisel ajal. Mittekoolikohustuslik alaealine ei tohi: teha tööd üle temale ettenähtud tööaja teha ületunnitööd töötada kella 22.00–06.00 vahelisel ajal.

Noortele lubatud töö peab olema: tervisele ohutu võimaldama sotsiaalset arengut ja hariduse omandamist jõukohane seadusega lubatud lihtne.

7–12-aastased võivad teha kerget tööd üksnes kultuuri-, kunsti-, spordi- või reklaamialal.

13–14-aastased ja koolis käivad 15–16-aastased tohivad teha töid, kus täidetavad tööülesanded on lihtsat laadi ega nõua suurt kehalist või vaimset pingutust.

15–17-aastased mittekoolikohustuslikud noored võivad teha kõiki töid, mis ei sea ohtu noore tervist.

Alaealine ei tohi teha tööd, mis on seotud alkoholi ja tubaka käitlemisega, sh jaemüügi või klientide teenindamisega.

Edasi Tööandja ja Töötaja suhtlevad otse omavahel. Pärast töö lõpu saab tööandja lisada Töötajale hinnangu ja samuti Töötaja saab hinnata oma töökohta.